A házi segítségnyújtás olyan gondozási forma, amely az igénybe vevő életvitelének fenntartását saját lakókörnyezetében, szükségleteinek megfelelően biztosítja.
Milyen tevékenységek tartoznak a házi segítségnyújtás körébe?
A házi segítségnyújtás magába foglalja az alapvető gondozási, ápolási feladatok elvégzését, az önálló életvitel fenntartásában, az ellátott és lakókörnyezete higiéniás körülményeinek megtartásában való közreműködést, a veszélyhelyzetek kialakulásának megelőzésében, illetve azok elhárításában való segítségnyújtást. Az ellátás változatos tartamát a ráutaltság, illetve a gondozott állapota, szükségletei, egyéni sajátosságai határozzák meg. A segítségre szorulásnak sokféle oka lehet. A leggyakoribb gondozási - ápolási feladatok: fürdetés, pelenkázás - mosdatás - bőrápolás, öltöztetés, kiültetés, vérnyomás ellenőrzés, gyógyszerelés, étkeztetés biztosítása, vásárlás, sétáltatás, takarítás stb. A sikeres munkához nagyon fontos feladat az idős ember aktivitásának megnyerése.
Hogyan történik a házi segítségnyújtást igénybevétele?
Az ellátás igénybevétele önkéntes, az igénylő, illetve a törvényes képviselője kérelmére, indítványára történik.
Az ellátás igényléséhez szükséges nyomtatvány letölthető honlapunkról, illetve beszerezhető a Zalaegerszegi Gondozási Központban.
A házi segítségnyújtás igénybevételét megelőzően az intézményvezető megvizsgálja meg a kérelmező napi gondozási szükségletét.
Hogyan történik a házi segítségnyújtást biztosítása?
A házi segítségnyújtást a Zalaegerszegi Gondozási Központ szakképzett gondozók bevonásával szervezi 7.00-15.00 óra közt
- A házi segítségnyújtásért személyi térítési díjat kell fizetni
A házi segítségnyújtás elérhetősége:
8900 Zalaegerszeg, Kossuth L. u. 58-60.
Telefon: 92/596-123/14-es mellék
E-mail: hazigondozas@gkzalaegerszeg.hu
Vezető: Horváthné Rudovics Éva
Image by Freepik